OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

ODS je pro mě nevolitelná od roku 1998. Je to jeden ze shnilých pilířů naší politiky z těchto důvodů:

  1. Euroskeptická strana měla vždy eurooptimistické voliče. Zájmy středního stavu politiky zajímaly jen před volbami. Na počátku byla VELKÁ LEŽ.
  2. Zakladatel Klaus se vybarvil jako exponent kremlofilní skupiny ovládající naši politickou scénu zprava doleva a zpátky. Kořeny skupiny sahají do Prognostického ústavu, StB a KGB. Jeho dílo završuje antievropanství, podpora Ruska při napadení Gruzie a AMNESTIE neslučitelná s právním státem západního typu.
  3. OPOZIČNÍ SMLOUVA“ byla prvním atakem na demokratickou kontrolu moci parlamentní opozicí. Dnes sklízíme její následky.
  4. Paroubkův a Topolánkův kmotrovský kapitalismus – v důsledku O.S., vedoucí k vzniku VV a ANO.
  5. Nedostatek reflexe minulosti. Lidi jako Langer, Behm, Macek atd. jsou stále členy ODS. Senátor Kubera neoblomně hájí „akcie na doručitele“, nástroj pro skrytí vlastnictví. To může mít souvislost s řadou nevyšetřených korupčních kauz. Kdo jsou vlastníci našich solárních elektráren?
  6. Klaus Jr. je jablko, které padlo přímo pod strom. Otevřeně vyzývá k odchodu z EU http://zpravy.idnes.cz/vypadnout-z-eu-a-kontrolovat-hranice-doporucuje-klaus-mladsi-z-ods-1f2-/domaci.aspx?c=A160723_153021_domaci_kop
  7. Volební program 2017 je protievropský. ODS požaduje trvalou výjimku z eura, vyzývá k „nedodržení legislativy EU, která je v rozporu s národními zájmy“, čili k anarchii (takové výjimky z legislativy jistě ocení Putin).
  8. Ve volbách spolupracuje s „malým Babišem“- senátorem, oligarchou, králem hazardu Ivo Valentou, majitelem „Strany soukromníků“ a pochybných médií jako „Parlamentní listy“ a Hájkův proruský desinformační web Protiproud. http://www.protiproud.cz/
  9. Znamením „nového pořádku“ bylo hlasování o ústavním zákoně o držení zbraní. Pro zcela zbytečný zákon hlasovali jednotně KSČM, OKAMUROVCI, ANO, ODS, ČSSD. Prověrka síly a poslušnosti. O příčinách lze spekulovat. ODS zřejmě nevadí, že českých lesích operuje 92 oddílů podivné domobrany https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mapa-domoobrana/r~82af0b0c687411e7b56e002590604f2e/ stejné jako na Slovensku, v Maďarsku a na Ukrajině.

Podtrženo sečteno – politika ODS je nečitelná, nic v ní není nemožné. Díky své minulosti je strana zřejmě ovládaná zákulisní kremlofilní lobby. Její předseda nepůsobí přesvědčivě. Na pravici dnes pomalu přebírá žezlo TOP 09 s proevropským programem, nEUhneme. TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD by mohli vytvořit "vládu národní záchrany" před morem populismu, nenávisti a kremlofilství všeho druhu.