OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

GLOSY

13.11.2019

Eva Rokytová

6.12.2019

Vladimír Hučín válečný veterán 3.odboje

Dne 5.prosince 2019 jsem na PČR v Přerově podal trestní oznámení na přerovského primátora pana Ing. Petra Měřínského a to z toho důvodu, že zakázal dne 17.listopadu organizacím jako je Konfederace politických vězňů ČR, Klubu angažovaných nestraníků a dalším projevy na Náměstí T.G.M, které v tento den již po řadu let ve svých projevech tradičně sdělují své názory na polistopadový vývoj v ČR. Upozorňuji že pan primátor Ing. Měřínský své rozhodnutí zdůvodňoval tím, že je nutno zachovat důstojnost, že má obavy, aby v projevech nebyl zmíněn premiér ČR Andrej Babiš a jeho nomenklaturní zařazení v KSČ a prokázaná spolupráce s StB. 

   Pan Ing. Petr Měřínský dokonce rozhodl, že místo zmíněných organizací promluví pan JUDr. Petr Dutko o kterém věděl, že byl před 17.listopadem 1989 mimořádně aktivní člen SSM, KSČ a že i po listopadu 1989 setrvával v KSČ. 

   Zákaz pana primátora Ing. Petra Měřínského vyvolal v řadách bývalých politických vězňů, Klubu angažovaných nestraníků a dalších rozhořčení a na základě tohoto stavu věcí jsem se jako předseda přerovské pobočky KPV rozhodl podat na jmenovaného trestní oznámení, neboť se spolu s dalšími domnívám, že v daném případě zneužil svoji pravomoc a to v zájmu hnutí ANO, které bylo založeno konfidentem StB Andrejem Babišem. 

14.11.2019

Vladimír Hučín - válečný veterán 3.odboje.

Dne 12. listopadu byl na Univerzitě Palackého v Olomouci mimo jiné oceněn pamětní medailí bývalý komunistický funkcionář a chartista - Ing. Tomáš Hradílek. Považuji za nutné upozornit, že ihned po listopadu 1989 se Hradílek jako ministr vnitra ČR zasadil o zakonzervování bývalých komunistických struktur v nově vznikajícím bezpečnostním aparátu a příslušníkům StB a Lidových milicí umožňoval urychlené skartování - spalování písemností, které byly důkazem o zločinech StB a KSČ. Hradílek v rámci svých možností napomáhal k mému zatčení a s podporou bývalého prezidenta ČR Václava Klause mediálně ovlivňoval veřejnost s tím, že jsem terorista, pachatel série bombových útoků, největší gauner, a že moje protikomunistická odbojová činnost, za kterou jsem získal statut válečného veterána, byla kriminální činnost.

Hradílek se rád vydává za disidenta, tvrdí, že byl vazebně vyšetřován, a tak podobně. Hradílek nikdy nebyl ve vazbě, byl vždy zadržen jen na několik hodin - a to z toho důvodu, aby byl mezi veřejností vyvolán dojem o jeho důležitosti a mohl tak na sebe upoutávat pozornost oponentů komunistického režimu, což StB ke své činnosti potřebovala. Hradílek také nikdy nebyl ve vězení a po celou dobu svého působení spolu s bývalým členem LM posloužil StB k odhalování oponentů komunistického režimu jako vlivová osoba. On dokonce v rozhodujícím období odmítl svědčit proti bývalému veliteli StB gen. A. Lorencovi s tím, že jen díky němu po listopadu 1989 nedošlo k násilnostem.

Dle mého názoru je tristní, že Univerzita Palackého v Olomouci ocenila tohoto bývalého komunistického funkcionáře - chartistu, který po řadu let s krycí nálepkou oponenta komunistického režimu sloužil StB jako vlivová osoba. Domnívám se, že ti, kteří zorganizovali toto nechutné představení a udělili Tomáši Hradílkovi ocenění, by měli být konfrontováni s výše uvedenými informacemi, a že celá věc by měla být předmětem širší diskuse. Já jen doufám, že po tomto mém zveřejnění Univerzita Palackého v Olomouci toto ocenění Ing. Tomáši Hradílkovi ve svém zájmu přehodnotí a následně po pečlivém vyhodnocení zruší.

Pamětní medailí byla v ten samý den oceněna i Zdeňka Mašínová, a ta bohužel netušila, že vedle ní bude oceněn i Ing. Tomáš Hradílek, kterého v sále nepoznala v důsledku jeho sešlost. Nemohla tak pohotově reagovat, neboť Hradílek je pro Zdeňku Mašínovou naprosto negativní postava. To, že organizátoři předání pamětních medailí zorganizovali tak, že Hradílek byl postaven vedle příkladné Zdeňky Mašínové, považuji za nemístnou provokaci.

Zaráží mě i to, že mezi oceněnými nebyl žádný ze studentů, kteří před třiceti lety vstoupili do okupační stávky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a bojovali za svobodu a demokracii.