Jak nezvolit Zemana

A JE TO VENKU, v celé své ošklivosti. V Česku vládnou estébáci, neobolševici, kryptobolševici, populisti a oligarchové. Už se nemusejí schovávat. V jejich rukou je  strategická část hospodářství, médií, státní správy a justice a dnes sestavují svoji „VLÁDU BEZ DŮVĚRY“. Poblouzněný lid uvěřil, že za všechno může Kalousek, Sobotka a zlý Brusel. Nepochopil, že KLAUS-ZEMAN-BABIŠ-FILIP-OKAMURA A PUTIN jedno jsou. Co před pěti lety vypadalo jako zlý sen, se dnes uskutečňuje. Vítejte zpátky v letech 1948 a 1969! Tentokrát bez pokrytecké rovnostářské ideologie. Hlavy státu se už nestydí omilostnit největší zloděje v zemi nebo nájemného vraha a miliardářský zločinec už může do Strakovy akademie. Začalo to humorně: ukradenou propiskou před televizními kamerami. Dnes se naše reprezentace pokouší distancovat od zemí „vlády práva“ a hlásí se k „říši zla“ řízené zločineckou tajnou službou. Lůza má být elitou a naopak.

PROČ? Protože Rusové před 30 lety pochopili, že nemusí Evropu okupovat, stačí ji jen ochromit a rozvracet zevnitř. Nemusí to rozlehlé a nesrozumitelné území spravovat, stačí koupit si všechny páté kolony a mafie a ovládnout zadní stranu událostí. A tak to dělají. Už dlouho, pomalu, nenápadně. A lžou, lžou a zatloukají. A jelikož atomovou velmoc není snadné ignorovat, najde se dost hlupáků a kolaborantů tvářících se, že je vše v pořádku.

Dnes už nejde „jen“ o českou kotlinu, ale o celou Evropu, celý svět. Pravdu má Porošenko když říká, že „za vším zlem na Zemi je třeba hledat Rusko“. Ne že by všechno zlo uměli způsobit, jen s asijskou lstivostí dokáží využít všech negativ, slabin a chaosu ve svůj prospěch, aniž by něco pozitivního přinesli. Umožňují jim to nové západní technologie a východní nedostatek zábran. Ostatně zločinci měli vždy a všude před spravedlností náskok. Sovětský svaz prováděl tzv. „vývoz revoluce“. Jeho dnešní podobu zažívá Ukrajina, Řecko, Sýrie, Katalánsko, Venezuela, Severní Korea, Evropa i USA. A bude hůř. Vítejte v nové době s novými pravidly.

Selhání naší paměti zasluhuje trest. Jde o to, KDY a KDE se po této lekci probudíme:

ZA ČTYŘI ROKY nebo ZA DVACET?

NA ZÁPADĚ nebo NA VÝCHODĚ?

Tentokrát to není „o nás bez nás“, čelíme vlastní volbě, vlastní hlouposti.

Čínské přísloví říká: „Nemůžeš-li nepřítele porazit, obejmi ho.“ To jsme po svržení vlády komunistů udělali, nebyla jiná možnost. Ale zapomněli jsme, že nepřítel zůstal nepřítelem! A on využil šanci, kterou si pečlivě připravil, nenápadně vrostl do těla demokracie a ovládl ji jako kosmický Vetřelec.

Jedno je ale jisté: demokracie znovu najde sílu k obraně svých hodnot. Žádná totalita v historii nedokázala svou vládu udržet do nekonečna. Poté, co v řadě evropských zemí extrémisté těsně prohráli volby, by ale právě tandem Babiš-Zeman mohl odstartovat nekontrolovanou středoevropskou reakci. Na západě už mají Visegrádu plné zuby.

JAK TEDY NEZVOLIT ZEMANA?

Požadavky na prezidenta-demokrata jsou zdánlivě jednoduché:

 1. Být jasně proevropský
 2. Být bezúhonný, důstojně a nadstranicky reprezentovat naši zemi a nedělat ostudu
 3. Být schopen porazit záludného Zemana v ROZHODUJÍCÍM DRUHÉM KOLE.

Mezi Zemanovými vyzyvateli takoví jsou, bude ale záležet na detailech. Strategie „přátel starých pořádků“ bude podobná jako v minulých prezidentských volbách:

 1. Rozdrobit demokratické spektrum na fankluby jednotlivých kandidátů
 2. Do druhého kola protlačit buď
 • dva své kandidáty
 • nebo kontroverzního slabého protikandidáta, který odradí část voličů od účasti v 2. kole.
 1. Ve finiši použít brutální sílu, jakýchkoliv lží k rozcupování dobré pověsti protikandidáta, za masivní podpory ruských desinformačních kanálů, hackerů a trollů na sociálních sítích, senzačních zpráv  bulváru a oligarchizovaného tisku a „vyvážené“ informace cinknutých veřejnoprávních médií. Lze očekávat řadu šokujících překvapení al´a Bilderberg, Sudetští Němci, Lithium uprchlíci a podobně.

Zde jsou informace o osmi kandidátech z Wikipedie a serveru Prezident21.cz:

Drahoš Jiří Prezident 21.... Video
Fischer Pavel Prezident 21 Video
Hannig Petr Prezident 21 Video
Hilšer Marek Prezident 21 Video
Horáček Michal Prezident 21 Video
Hynek Jiří Prezident 21 Video
Kulhánek Vratislav.... Prezident 21 Video
Topolánek Mirek Prezident 21 Video

Považuji za rozumné uvažovat v těchto krocích:

 1. Vyřazení zcela nevhodných kandidátů

Bez jakékoliv diskuse bych vyřadil Hanniga, Hynka a Kulhánka, jsou daleko za Bobošíkovou nebo Franzem z voleb 2013. Hannig považuje za normální číst „své myšlenky“ z papíru, Kulhánek je euroskeptik, stará struktura se záznamem ve Svazcích StB a Hynek není lepší. Naskýtá se otázka KOMU SLOUŽÍ toto „křoví“? Co má zakrýt? Kdo financuje jejich kampaň? Jedná se o pouhé figurky pro slaboduchého nebo neinformovaného voliče. Političtí žoldnéři.

 1. Vyřazení problematických kandidátů

Do této skupiny řadím Topolánka a Horáčka. Oba jsou mediálně známé tváře s potenciálem postoupit do druhého kola a v něm neuspět.

Topolánek se rozhodl pro kandidaturu v době, kdy jeho přítel Dalík nastupuje do vězení za společnou korupční aféru. Levicoví a středoví voliči si dobře pamatují kmotrovský kapitalismus Topolánkovy éry, navazující na období Klaus-Zemanovy opoziční smlouvy. K nadstranickosti má Topolánek daleko, spíše lidi rozděluje než spojuje. Jeho pragmatická mluva (viz video) připomíná „práci na zakázku“ bez víry ve vítězství.

Horáček je nepochybně dobrým textařem, pro daný úkol to ale nestačí. Kromě nedostatku diplomatických zkušeností má za sebou problematickou minulost a významná morální selhání (viz Wikipedie). Spis StB na něj vedený se prý ztratil, ale jeho fragmenty kolují na internetu. Co když se originál nachází v Moskvě? Hazardní business rovněž není nejlepší kvalifikací pro ty, kdo chtějí v prezidentovi vidět morální autoritu.

 1. Posouzení zbylých kandidátů

Skutečnými kandidáti jsou pro mě Jiří Drahoš, Pavel Fischer a Marek Hilšer. Z nich podle mého názoru pouze první dva mají šanci porazit Zemana v druhém kole. Marek Hilšer by nebyl odpovědí na Zemanovu hrubou sílu, nebo by svým mládím mohl odradit dříve narozené občany. A pokud by do druhého kola těsně neprošel, skupina volící citem (ženy a mladí voliči) by mohli zůstat doma. A to by mohlo rozhodnout. Volba hlavy státu není protestní hnutí. Žel, nepřítel umí hrát i s cizími figurkami.

Závěr: Mými kandidáty jsou Pavel Fischer nebo Jiří Drahoš. Prvnímu z nich nyní raketově stoupají preference a má šanci se stát českým Andrejem Kiskou. Jiří Drahoš je důstojným, solidním a nekonfliktním kandidátem, schopným oslovit i nerozhodnuté starší voliče.

Důležité bude, aby po prvním kole neúspěšní kandidáti vyzvali své voliče k volbě Zemanova protikandidáta (v posledních volbách to neprovedli J. Fischer, Franz a Bobošíková, což možná rozhodlo). Předpokládám, že ze současných kandidátů by tak učinili Hilšer, P. Fischer i Drahoš, u ostatních si nejsem jist. Dovedu si představit, že někdo z mých tří favoritů by odmítl v druhém kole podpořit Topolánka nebo Horáčka.

Češi jsou zvláštní národ, klidně by si za prezidenta zvolili Járu Cimrmana (na serveru Prezidenti21.cz volilo 310 účastníků Jiřího Kájínka, který tak o 100 hlasů předběhl Martu Kubišovou…).  Realita nás ale dostihla. Po 15 letech kremlofilních hradních pánů a po podzimním volebním debaklu demokratických stran přichází KONEC LEGRACE !!!

To platí hlavně pro mladé:  JDE O VAŠI BUDOUCNOST, PŘIJĎTE K VOLBÁM A VOLTE ROZUMEM!

 Lubomír Bombík

www:        bez-obalu.eu

facebook: Lubomír Bombík

twitter:     @LBombik