OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Průmysl lži

Alexandra Alvarová

Autorka je novinářkou a marketérku. Kniha čerpá ze zkušeností marketingové praxe m.j. na TV Nova a z volební kampaně KDU-ČSL, kterým pomohla k návratu do politiky.

"Proč jsem tuto knihu napsala? Důvodem je bezmoc, že prohráváme Hybridní válku. Jistota, že jsou v ní Rusové dobří. ...Bolest z nemožnosti vysvětlit lidem, které mám áda, že se jejich hlav a srdcí zmocnil stejný duch panikařící nenávisti, jaký způsobil druhou světovou válku, a který žene lidi do válek občanských. ...Chtěla jsem pomoci lidem, kteří mají pocit, že se zlázní z té hromady polopravd, výmyslů a manipulací, jež se odevšad valí jako voda z karlínských kanálů při povodni."

Autorka strhující formou vypráví o ruské politické propagandě od vzniku Agitpropu (1921) do současnosti. Zmiňuje i práci Stalinových žáků Hitlera a Goebelse. Znepokojujícím objevem jsou ruské desinformační praktiky po roce 1989. Podle autorky si Rusové  z ČR udělali pokusnou laboratoř pro ověření účinků DICHOTOMIE, rozdělení národa na dvě skupiny, které se nepřekrývají a vede k potlačení kritického myšlení (Klaus x Zeman, korupčníci x poctiví, kavárna x hospoda atd.). Pomocí desinformaccí, "nákupů" a vydírání dnes rusové dokáží rozkládat evropské demokracie a pomocí trollích farem a nových technologií dokázali napadnout i volby v USA. To už není hra, ale skutečná Hybridní válka, podle Gerasomovovy doktríny.