PRŮMYSL LŽI propaganda, konspirace a desinformační válka 

Alexandra Alvarová, 2017

Pokud také patříte k lidem, kteří přísahají na své kritické myšlení, vzdělání a zdravý selský rozum, je tahle kniha přesně pro vás. Přesvědčí vás, že nic takového vlastně neexistuje. Napsala ji žena, která se politickou propagandou a marketingem zabývá 20 let. Ukáže vám, jak vrtošivý, nespolehlivý, emocionálně labilní a dětsky naivní je náš mozek při vytváření názorů. Spolu s ní se ponoříte do světa, o němž se doposud nikde nepíše, protože se nachází za kulisami velkých mocenských her, kde se točí miliardy. V tomhle světě neplatí, že jedna a jedna jsou dvě. Ani pro vás ne! Je to svět manipulace a propagandy. Alexandra Alvarová se rozhodla promluvit, abyste pochopili, jak snadnou kořist představujete pro politické marketéry.

Proč jsem knihu psala? Důvodem je bezmoc, že prohráváme hybridní válku. Jistota, že jsou v ní Rusové dobří. Schopnost podívat se na věc bez despektu k soupeři. Bolest z nemožnosti vysvětlit lidem, které mám ráda, že se jejich hlav a srdcí zmocnil stejný duch panikařící nenávisti, jaký způsobil druhou světovou válku a který žene lidi do válek občanských. Chování jinak milých sousedů na vesnici, kde bydlí moji rodiče – kde příštích padesát let bude jediným cizincem Vietnamec v místní večerce. Chtěla jsem pomoci lidem, kteří mají pocit, že se zblázní z té hromady polopravd, výmyslů a manipulací, jež se odevšad valí jako voda z karlínských kanálů při povodni.


Autorka je novinářkou a marketérku. Kniha čerpá ze zkušeností marketingové praxe m.j. na TV Nova a z volební kampaně KDU-ČSL, kterým pomohla k návratu do politiky.

"Proč jsem tuto knihu napsala? Důvodem je bezmoc, že prohráváme Hybridní válku. Jistota, že jsou v ní Rusové dobří. ...Bolest z nemožnosti vysvětlit lidem, které mám áda, že se jejich hlav a srdcí zmocnil stejný duch panikařící nenávisti, jaký způsobil druhou světovou válku, a který žene lidi do válek občanských. ...Chtěla jsem pomoci lidem, kteří mají pocit, že se zlázní z té hromady polopravd, výmyslů a manipulací, jež se odevšad valí jako voda z karlínských kanálů při povodni."

Autorka strhující formou vypráví o ruské politické propagandě od vzniku Agitpropu (1921) do současnosti. Zmiňuje i práci Stalinových žáků Hitlera a Goebelse. Znepokojujícím objevem jsou ruské desinformační praktiky po roce 1989. Podle autorky si Rusové  z ČR udělali pokusnou laboratoř pro ověření účinků DICHOTOMIE, rozdělení národa na dvě skupiny, které se nepřekrývají a vede k potlačení kritického myšlení (Klaus x Zeman, korupčníci x poctiví, kavárna x hospoda atd.). Pomocí desinformaccí, "nákupů" a vydírání dnes rusové dokáží rozkládat evropské demokracie a pomocí trollích farem a nových technologií dokázali napadnout i volby v USA. To už není hra, ale skutečná Hybridní válka, podle Gerasomovovy doktríny.