NĚCO ANGLICKÉHO HUMORU Z POSLANECKÝCH SÍNÍ A PŘEDSÍNÍ  

 (Kalouskoviny)

 "Já jsem to sice neviděl, ale v pátek jsem slyšel, že chybělo málo a ke korunovačním klenotům, koruně, žezlu a jablku, přibyla ještě šavle." (10. května 2013)

 „Pan prezident se nechce setkat s propuštěnými dívkami. Je to od něj velmi taktní a ohleduplné. Po přestálém utrpení by takový zážitek holky taky nemusely vydržet...(29.3.2015)

 “Vzhledem k tomu, že v kompetencích prezidenta republiky zemědělská politika není ani podle ústavy ani podle zákonů, tak je úplně jedno, kdo bude panu prezidentovi radit. Může to být klidně kocour Mikeš, kozel Bobeš nebo pan inženýr Čuba.” (23. 2. 2013 Reakce Miroslava Kalouska k oznámení nastupujícího prezidenta Miloše Zemana, že jeho poradcem pro zemědělství a hospodářství se stane František Čuba (SPOZ), bývalý předseda JZD Slušovice)

 “Pane první místopředsedo vlády, vy jste uvedl jako dvě možné varianty, že a) buď nejste normální, nebo b) tomu nerozumíte. Chtěl bych podotknout podle zásad logiky, že tyto varianty se vzájemně nevylučují.” (14. 2. 2014 v Poslanecké sněmovně PČR)

 Zpráva z tisku: Dnešní oslavy 25. výročí 17. listopadu naplnily očekávání. Nejprve vystoupil agent StB Falmer s tvrzením, že bylo dobře. Po té vystoupil agent StB Bureš a ujistil, že bude líp. (14.4.2014)

“Čím méně Evropy, tím více Moskvy. Čím více Moskvy, tím více Zemanů a Babišů. Čím více Babišů, tím méně demokracie.” (29. 11. 2015 v nominačním projevu na sněmu strany TOP 09)

"Tedy ještě jednou: Shodou okolností zde sedící vlastník prosperující firmy za tři roky si pro sebe vytáhl 2,8 mld., státu nezaplatil na korporátní dani ani korunu a po zde sedícím ministrovi financí požaduje 3,2 mld. dotace z veřejných rozpočtů. S takovouhle platební daňovou morálkou, pane podnikateli a ministře financí v jedné osobě, běžte do karusele." (10.7.2015 v PSP ČR)

"Já se velmi omlouvám, že vstupuji do tohoto bodu, ale cítím povinnost informovat Poslaneckou sněmovnu, že jsem se spojil s Ministerstvem zahraničí, s panem náměstkem Drulákem, který mě ujistil o tom, že prostřednictvím Zastupitelského úřadu v Moskvě bude informovat naše partnery o našem usnesení. Pro klid svědomí jsem se nad rámec své povinnosti spojil i s panem místopředsedou Filipem, kterého jsem rovněž informoval o našem usnesení. On mi řekl, že jsem hajzl, což jsem s uspokojením přijal jako potvrzení, že našemu usnesení porozuměl a že ho pochopil." (5.11.2014 v Poslanecké sněmovně)

“Vy, pane první místopředsedo vlády a ministře financí, nejste pošťák. Vy jste reprezentant vlády ČR, která vzešla z legitimních voleb, a vy se zodpovídáte této Poslanecké sněmovně. A vy každý návrh zákona, který tady předkládáte, předkládáte na svoji politickou odpovědnost a my zvážíme, do jaké míry je politická odpovědnost cítěna vážně, nebo nikoli. Pokud cítíte svoji roli jako pošťáka, prosím, odeberte se k České poště. Chcete-li být první místopředseda vlády ČR, chovejte se jako místopředseda vlády ČR, který předstoupí před tuto Poslaneckou sněmovnu kdykoli, kdy ona to uzná za vhodné, ne kdy vy zrovna budete mít čas.” (14. 2. 2014 v Poslanecké sněmovně PČR)

 “Já jsem chtěl pouze podotknout, že váš projev byl zcela signifikantní tím, že jste tady z tohoto místa v první části říkal “my Agrofert" a ve druhé části říkáte "my vláda". Máte-li s touto schizofrenií vy sám zjevný problém, pak se nemůžete divit, že se nad tím zamýšlí i veřejnost i přemýšlející poslanci.” (18. 2. 2014 v Poslanecké sněmovně PČR)

"Děkuji vám, pane poslanče. Já jsem v úvodu vaší řeči měl v úmyslu oponovat, abych věcnými argumenty zkusil přesvědčit posluchače, že nemáte pravdu. Ale vy jste to v druhé části svojí řeči dokázal sám za mě tak, že já bych to tak nedokázal. Řekl jste to moc hezky." (Smích z řad koalice. 4. 11. 2011)

 “Paní místopředsedkyně, prosím dovolte, abych vůči vám vyslovil zdvořilý dotaz. Byla byste prosím ochotna přijmout pozici čestné místopředsedkyně sněmovny se zachováním všech požitků s vyloučením povinnosti řídit schůzi Poslanecké sněmovny? Já vás moc prosím, abyste se nad mým návrhem zamyslela. Pro nás všechny je čest, když nás reprezentujete jako naše místopředsedkyně, ale nikdo z nás není schopen vydržet, když tu schůzi řídíte.” (6. 5. 2014 na Jaroslavu Jermanovou místopředsedkyni PS PČR po jejích opakovaných chybách při řízení schůze sněmovny)  

“Můžete mi klidně říkat Mirku, paní místopředsedkyně.” (6. 12. 2013 reakce M. Kalouska na chybu J. Jermanové v oslovování poslanců)

 "Pane předsedo Faltýnku, pokud chcete opravdu něco udělat ve veřejném zájmu, tak někam naložte do vagonu paní primátorku Krnáčovou a nechte ji odvézt někam daleko mimo Prahu." (31.3.2015 v PSP ČR)

 “K onomu vzájemnému napadání, které beru sportovně, pane kolego, jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuze, že já se občas opiji a vy se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat.” (24. 9. 2009 - Reakce na D. Ratha v Poslanecké sněmovně PČR)

“Nevím proč, ale nějak intenzivně mě napadlo, že bych Vám měl připomenout, že již za tři dny budeme mít výročí Velké říjnové socialistické revoluce. Jen tedy dále a všichni na svá místa! Jen do práce a v boj, jež nelení. Dál nad námi plá rudá vlajka, čistá, to avantgardní lidské znamení.” (4. 11. 2011 v Poslanecké sněmovně PČR)

 Vítězslav Jandák: "Prostřednictvím pana předsedajícího - Mirku Kalousku, nedělejte z nás voly! To za prvé. (Smích v pravé části sálu.) A za druhé - už dál pokračovat radši nebudu. (Veselost zprava.)" Miroslav Kalousek: "Prostřednictvím pana předsedajícího - Víťo Jandáku, nedělám. (Smích zprava.) Nerad dělám zbytečnou práci. Tu jste mi ušetřili.! (Veselost a potlesk v pravé části sálu.  9. 3. 2010 v Poslanecké sněmovně PČR)

 "Vláda se zodpovídá Poslanecké sněmovně, nikoliv Parlamentu jako celku. Poslanecké sněmovně. To znamená, že když nám tady, pane předsedo poslaneckého klubu ČSSD prostřednictvím pana předsedajícího, řeknete, že ministr vlády je v Senátu, a proto nemůže být tady, tak je to úplně stejné, jako kdybyste říkal své manželce "promiň, nemohl jsem být doma, byl jsem u milenky". " (18.6.2015 v PSP ČR)

 “Prosím pěkně, četla jste svůj příspěvek poprvé v okamžiku, když jste nás s ním seznamovala? Nebo jste si ho přečetla někdy předtím, paní poslankyně? Kdo ho psal, se ani ptát neodvažuji, tak neomalený nejsem.” (19. 3. 2014 Dotaz na poslankyni Hnykovou (Úsvit) v Poslanecké sněmovně PČR)

 “Poté co hnutí Úsvit vyděsilo Obamu i Putina, dovolte mi, abych se snesl do průměrných vod našeho jednání a odvolal se na svůj protest proti tomu, aby někteří naši kolegové byli označováni za pozorovatele České republiky při takzvaném krymském referendu.” (21. 3. 2014 v Poslanecké sněmovně PČR)

 “Husákovským režimem vycepovaný komunistický fízl nepatří do státní správy 25 let po listopadu 1989 a při první příležitosti se tento váš rudý názor pokusíme změnit.” (10. 9. 2014 v reakci na to, že jako absolvované vysokoškolské studium bude služební zákon uznávat i Fakultu státní bezpečnosti a Fakultu ochrany státních hranic Vysoké školy SNB, stejně jako moskevský institut MGIMO.) 

“Předčasné volby sice nepřinesou vůbec nic dobrého, nicméně je to lepší než prodlužování této agonie, a mohou přinést alespoň jedno pozitivum české politické kultuře - že co nejrychleji odstraní ze scény něco tak slizkého a odporného, jako je politický subjekt Věci veřejné.” (3. 4. 2012 v Poslanecké sněmovně PČR)

 “Dlouze jsme přemýšleli, proč zrovna osm (policistů). Došli jsme k tomu, že spis má sedm stran, takže na každého policistu vycházela jedna strana a jeden policista tomu velel.” (5. 7. 2013 komentář k zásahu policie na Úřadu vlády ČR)

 “Řešením v tuto chvíli nejsou předčasné volby, ale důsledné uplatnění pravomocí Poslanecké sněmovny vůči prezidentovi republiky i vůči jeho vládě, uplatnění natolik důsledné, aby panu prezidentovi bylo zřejmé, že takovýto experiment nemá šanci, že opakovat ho by bylo jenom opakováním blamáže a ostudy a že mu nikdy neprojde, když bude chtít obejít suveréna, jímž je Poslanecká sněmovna. Aby bylo váženým členům vlády, kteří tady sedí, zřejmé, že kromě toho, že jsou ústavní činitelé, jsou také pokusnými králíky nešťastného Zemanova experimentu, a aby pro jejich případné následovníky byl v praxi demonstrován fakt, že osudy pokusných králíků nemívají happy end, a to přesto, že na začátku pokusu jsou drbáni za ušima, kvalitně krmeni a je s nimi mazlivě hovořeno.” (17. 7. 2013.)

“Ministr financí Fischer se svojí aktivitou definitivně zesměšnil. Doufám, že to bude v historii dehonestačních pokusů pouze jeden jediný případ, kdy člen vlády obviní svého předchůdce, že nekontroloval pracovní docházku. Je evidentní, že Jan Fischer – stejně jako další ministři – jsou onucemi pana prezidenta Zemana a jeho politických zájmů.” (9. 10. 2013 v reakci na interní audit na ministerstvu financí, který nařídil šéf resortu Jan Fischer)

 "Prostě říkáte, že chápete potřeby obcí a nechcete jim dát ani korunu. Je to asi stejná argumentace, jako když tvrdíte, že chápete potřeby lidí stravovat se zdravě a posíláte na pulty Kostelecké uzeniny a Vodňanská kuřata." (23. 10. 2015 v PSP ČR)

 “Nevím, do jaké míry máme litovat toho, že ve svém druhém vystoupení pan poslanec Koskuba neupřesnil, jaké že hrůzy vykonává tady na Malé Straně, že se za to jeho dcera stydí. A zda si tak pan poslanec počíná jenom tady na Malé.” (3. 11. 2011 v Poslanecké sněmovně při projednávání novely o státním spoření)

 "Pan Komárek zřejmě realisticky zvážil své intelektuální schopnosti a správně si uvědomil, že České republice nejvíce prospěje, když se diskuse o státním rozpočtu nezúčastní," (6.12. 2013)

 “Osobně jsem velmi šťasten, že snad již nikdy nebudu žít tak, jako před rokem 1989, v zemi, kde lékařům, jako je doktor Rath, se říkalo doktor Bonaparte. Buď odevzdáš bony, nebo ti tisknu parte.” (22. 10. 2008 v Poslanecké sněmovně PČR)

 “Pane poslanče, já bych si to klidně vzal. Zvlášť v předvánočním čase je běžné, že si kolegové dávají dárky, ale já vážně nevím, jak by to v tomto justičním čase posoudil soudce Šott, tak já si to prostě netroufnu.” (19.12. 2012 reakce na Víta Bártu, který M. Kalouskovi a P. Nečasovi daroval basu piv a to na jednání Poslanecké sněmovny o výši DPH.)

 Miroslav Kalousek se rozhodl na sebe podat trestní oznámení za to, že mu kolegové z vlády slíbili večeři za uvedení jejich návrhů v Senátu: “Když jsem se připravoval na toto jednání, tak jsem si uvědomil, že podle moderního výkladu trestního práva jsem se nepochybně dopustil korupčního jednání s cílem zajistit si osobní prospěch, na který nepochybně nemám nárok, a protože jsem sliboval věrnost ústavě a zákonům České republiky, jsem proto povinen podat na sebe v tomto vystoupení trestní oznámení.” (21.6. 2013)

 "Já jsem rozpoutal světovou ekonomickou krizi, jejíhož konce nikdo nebyl schopen dohlédnout, já jsem položil Lehman Brothers, já jsem přesvědčil pana prezidenta Obamu, aby udělal obrovský schodek, přes 11 procent z hrubého domácího produktu Spojených států, a jen tak jako mezi snídaní a svačinou jsem přesvědčil Melčáka, aby podal tu ústavní stížnost." (8. 9. 2009)

 “K tomu tabáku, pane ministře financí, jak má zase veřejnost vědět, že za všechno může Kalousek - já vám pošlu takové hezké tričko, vyrobili mi ho kamarádi, tam už je to přímo napsáno.” (10. 6. 2014 v Poslanecké sněmově PČR.)

 Další humorné komentáře můžete sledovat na

https://www.facebook.com/Kalouskoviny-1436194886651182/

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář
Kontrolní kód