VOLBY 2021 - POZNÁMKY

ESTÉBÁCKÝ SLABIKÁŘ

Žádné tajné služby netouží po medializaci, od toho jsou tajné. Zde je několik základních pojmů ze světa StB, KGB, ale i teroristických sítí:

Šedá eminence - zná plán, motivuje a řídí své lidi. Síť řídících důstojníků je nebezpečným jádrem KLANU.

Bílý kůň - váže na sebe pozornost a podstupuje rizika. Někdy končí na Bahamách, jindy ve vězení nebo v septiku.

Krtek - záludný živočich operující v týlu oběti. Strašilka a chameleon dohromady, ale výrazně inteligentnější.

Spící buňka - neaktivní člen klanu čekající na „probuzení“, často řadu let. Aktivačním impulzem bývá vydírání a odměna, někdy i vlastní přesvědčení. Nová tvář v politice se záznamem ve svazcích StB vždy vzbuzuje pochybnosti, i když se mohlo jednat jen o sledovanou osobu.

Užitečný idiot - externista ve službách klanu. Někdy aniž by tušil, pro koho pracuje, jindy z přesvědčení a za odměnu. Do lepkavé sítě se může lapit kdokoliv z nás. Ze započatého bludu a začarovaného kruhu se těžko vystupuje, chce to kus odvahy.

Krysař, falešný prorok - agenti vábící zmatené spoluobčany do záhuby.

Agent- provokatér - krtek organizující v týlu oběti falešný odboj. Obzvlášť odporný živočich.

Odhalený agent - druhá strana jej zpravidla zkusí přetáhnout na svou stranu. U dvojitého agenta nikdy není jistota, pro koho skutečně pracuje. Někdy se zblázní, jindy může mít autonehodu.

Plán - soubor kroků vedoucích k cíli (k ukradení domu, firmy, voleb, státu, zeměkoule). K tomu slouží předem vytvořená síť kombinující tvrdé vertikální a volné horizontální vztahy (stejný způsob používají i teroristické organizace, žádný rozdíl). Řada užitečných idiotů nemá tušení, komu slouží. Je-li plán předčasně prozrazen, splaskne jako bublina nebo se mění v plán B, C, D atd.

Krytí - aktivity sledující maskování plánu.

Dezinformace - nástroj informační války sledující různé cíle: vytvoření klimatu, zveřejnění lží a pomluv, zakrytí uniklé informace atd. Jsou důmyslnou kombinací lží a pravdy. Jejich emotivnost často brání odhalení nelogičnosti.

Hra na změnu pravidel - zdánliví přátelé vás pozvou na partičku desetníkového mariáše. Později zjistíte, že se hrál poker o váš dům, firmu atd. Tak nějak vypadá „nepřátelské převzetí“ majetku oligarchou.

Hra na slepou uličku - oběť je nenápadně vmanipulována do volby mezi výhradně špatnými řešeními.

Dichotomie - skupina lidí je rozdělena na dvě části, které spolu nekomunikují. Lze je pak z jednoho centra odlišně obelhávat a štvát proti sobě.

Ovládnutí více zúčastněných skupin vlastními agenty. Lze pak vytvářet situace, kterým rozumí jen jejich tvůrci. Metoda je známá z mediálního prostředí, od „prognostiků“, z Babišovy kuchyně i od Rusů ovládajících znepřátelené bojůvky v Sýrii či na Kavkaze.

Škatule, převlečte se a hejbejte se! Hra pro slaboduché. Normální člověk ví, že odhaleným členům KLANU nelze věřit ani „dobrý den“.

Modelování budoucnosti - předpověď se omíláním v mnoha médiích stává skutečností. I negativní reklama se počítá. 

Výčet zdaleka není kompletní, odkazuji na knihy E. Lucase, Ch. Andrew a V. Mitrochina, O. Kundry, R. Buchara atd.