BEZ-OBALU   Leden 2018
Arkadij Babčenko: Západ nechápe, co se na něj z Ruska plíží

tapolitika.cz, 23.1.2018, FB profil Arkadije Babčenka

Svoboda slova je dobrá tam, kde se hraje podle pravidel. Svoboda slova je nástroj demokraticky vytvořené společnosti. Funguje jen v demokratických společnostech. Jako důležitý nástroj vlivu společnosti na státní moc. Ale v autoritativních společnostech se mění na nástroj propagandy. Společnost tímto nástrojem neovlivňuje moc, ale státní moc ovlivňuje společnost. Zotročuje ji. A, a co je ještě horší, rozvrací ji.

V Berlíně se nedávno odehrála podivná akce komunistů – ulicí Friedrichstrasse projeli na tahačích sovětské tanky a křižník Aurora s hesly “Lepší revoluce než válka”. Jakápak revoluce v Německu? K čemu Německo potřebuje revoluci? Jakou souvislost s tím mají ruské tanky a křižník Aurora, který se stal symbolem jednoho z nejstrašnějších státních převratů, který vedl k milionům mrtvých? Kdo tuhle přehlídku platí? Na první pohled vypadá taková akce nepatřičně, na druhý směšně. Ale když budete bušit do stejného cíle rok za rokem, věřte, že tato taktika přinese ovoce.

Demokracie je znakem dospělé, svobodné společnosti. Příznakem autoritativní, nedozrálé společnosti je infantilismus. Neschopnost logického úsudku a pochopení, že určité akce vedou k určitým výsledkům.

Pokusy hrát si na demokracii s autoritativními režimy v infantilních společnostech, které si žádají jednoduchá řešení složitých problémů, přivedly Evropu už jednou na pokraj katastrofy. Teď mluvím o nacismu a Hitlerovi. Snaha mluvit s takovými režimy jazykem demokracie není úspěch, ale slabost. Podobné režimy tomuto jazyku nerozumí. S nimi je potřeba mluvit jazykem, kterému rozumí ony. Klepnout přes prsty ihned. Bezodkladně. Klást tvrdý odpor. Nedovolit jim zapustit kořeny.

Dávat svobodu sebevyjádření lidojedům je nejen neprozíravé, je to nebezpečné. Západ si bohužel doposud toto nebezpečí v plné míře neuvědomuje. Celkem často se musím stýkat s lidmi, včetně evropských politiků, a vidím, že nerozumí nebezpečí, o kterém mluvím. Pořád se ještě ze setrvačnosti snaží vnímat Rusko jako sice pokřivený, ale přece jen právní stát. Tím ale dávno není.

Rusko už dávno pochopilo cynickou myšlenku, že nehrát podle pravidel je výhodnější. Zvlášť, pokud je to dovoleno. Když nemůžeš vyhrát olympiádu čestně, to znamená, že je třeba podniknout speciální operaci s dopingem. A sám major FSB se vloupává do skladu se zkumavkami moči sportovců a mění závadné vzorky moči s meldoniem za nezávadné. To není námět Kafkových povídek. To je skutečnost, která způsobila nedávný skandál s meldoniem. Ten samý skandál, který tvoří stejnou část rostoucího vlivu, jakým je i korupční export. V současné době se v Rusku a nejen zde, ve všech postsovětských zemích, ujal termín “kleptokracie.” Moc zlodějů, korupčníků. Je to vskutku přesný termín. Kleptokracie byla nastolena především díky infantilismu, o kterém jsem psal výše. Díky nezodpovědnosti obyvatel k území, na kterém žijí. K budoucím pokolením, které zanechají za sebou.

Ale ještě horší je to, že především export korupční eroze se momentálně jeví jako nejúčinnější nástroj rostoucího vlivu. Jaké peníze od vás proudí do země? Jak a pro koho budou pracovat? Jaký vliv budou mít na obyvatele? Jak a jaké demonstrace, strany, síly, korupční schémata, fejkové virtuální firmy a mechanismy vlivu se z nich budou platit příště? A hlavně, budu se opakovat, jak budou pokračovat v rozkládání společnosti? Jelikož, když dlouho bušíte do jednoho místa, obvykle to přinese výsledky. A bušit do jednoho místa takové režimy umějí.

Zdá se mi, že je velice důležité ptát se hlavně na tyto otázky. Je velmi důležité nakonec pochopit, že korupční eroze není jen o zlodějně a praní peněz, nabytých nekalým způsobem. Nyní je to především a hlavně o hybridní válce.

A tomu musíme především porozumět, pokud chceme budovat strategii odporu proti ní. V rámci tohoto komentáře není možné zacházet do podrobností, jak by tato strategie mohla vypadat. Je ale zřejmé, že první krok k úspěšné strategii odporu je, aby si politici i obyvatelé uvědomili, že Západ se nachází ve skutečnosti pod vlivem útoku korupce, že jeho otevřené obchodní kanály se používají pro temné politické cíle putinského režimu. Po pochopení velikosti tohoto jevu, který je podle mě jasným prvním stupněm k vybudování strategie, můžeme dále uvažovat nad tím, zda je nutné zastavit veškeré obchodní toky z Ruska na Západ nebo zda a jak lze selektivně oddělit víceméně čisté peníze od kremelských, jak zachovat vztahy Západu s ruskou společností, ale přitom potlačovat podvratné působení kremelských kleptokratů.

V únoru roku 2013 velitel Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov zveřejnil v průmyslovém týdeníku “Военно-промышленный курьер” článek “Hodnota vědy v předvídání”. V něm pojednává o tak zvané “teorii chaosu”, jejíž podstata spočívá v tom, že válečné akce jsou pouze závěrečnou částí nové hybridní války. A základní její částí je oslabení situace. Stvoření chaosu ve státě a ve společnosti skutečného protivníka.

A hlavní je pochopit, že korupční eroze i kyberútoky nebo pokusy ovlivnit politiku jiných zemí skrz fejkové účty na sociálních sítích, jsou tou stejnou doktrínou Gerasimova. Ta stejná teorie chaosu v praxi. Ta stejná hybridní válka.

A ta je už tady.


 Výroční zpráva BIS 2016 (viz zejména str. 10-12)

https://www.bis.cz/pdf/2016-vz-cz.pdf


 

     Klub angažovaných nestraníků

 Věc:  Dotaz na Ministerstvo financí k možnému  podezřelému obchodu 

 Stop ruským desinformacím >> (ČZ 24 - Newsroom)

V demokratických zemích se zvedá vlna reakcí na lži šířené ruskou vládou:

  1. V USA byla Ruská televize RT označena za „zahraničního agenta“.
  2. V EU vzniká tým expertů zaměřený na falešné ruské zprávy.
  3. Španělsko hodlá zastavit lži a desinformace podporující katalánské separatisty.
  4. Británie označila ruské desinformace za „zbraně“.
  5. Prezident Kiszka v Evropském parlamentu mluvil o stále troufalejší snaze Ruska destabilizovat EU.
  6. Podle zjištění byla v Česku předvolební kauza „LITHIUM“ šířena z proruského webu Aeronet.

Přehled proruských desinformačních webů >>  pokračování >>


 20 poznatků o fungování české dezinformační scény >>


Šéf rozhlasu Zavoral kritizoval redaktory za Agrofert, reportér Kroupa zvažuje odchod >>Skutečné ruské spolčení >>


.

.motto:„Myslíš na chrabré krasnoarmějce, celá ta léta myslíš na ně, veselé jako kvítek na ťubetějce. Patříte spolu k jedné straně, ty půjdeš navždy s nimi odhodlaně, aby ses dějinami nevláčel za cizím vozem hlavou dolů. Aby sis vždy svůj chleba namáčel uprostřed svých, u společného stolu. Patříte spolu navždy k jedné straně, ta jistota je mocnější než zbraně, ty víš to, ty to víš, ty vděčně myslíš na ně...“ 

Estébáci v hnutí Ano:

Alexandr Babiš - spolupracovník StB, krycí jméno Miki narozen 24.12.1961, bratr Andreje Babiše (agenta StB, krycí jméno Bureš)

Alexej Bílek - vysoká škola ÚV KSČ, vazby na StB, člen představenstva Agrofertu a v dalších statutárních orgánech firem Babiše

Vilibald Bílek - registrován StB, číslo svazku 5687 a 31876, kryci jméno Richter Villi, otec Alexeje Bílka

Hermína Bílková - krycí jméno Mona, č. svazku 688318, matka Alexeje Bílka

Richard Brabec - agent StB, krycí jméno Soukup, č. svazku 651836, otec ministra Richarda Brabce, ministra za ANO

František Janů - krycí jméno Fišer, č. svazku 35389, představenstvo Agrofertu, zakládající člen

Roman Karlubík - krycí jméno Janovic, č. svazku 38838, člen představenstva Agrofertu a v dalších Babišových firmách

Jan Kadaník, otec Jiří Kadaník - spolupracovnk StB, krycí jména Emil, Jirka a Zástupce, Jan členem představenstva Agrofertu

Radmila Kleslová - příslušník Stb, služební číslo 2400361, členka ANO, pracuje pro firmy Babiše

Adriana Krnáčová člena ANO - matka Marie spolupracovník StB, otec Jan Gutleber - agent StB, svazek T1577

Josef Kubů - krycí jméno Luňáček, člen I správy SNB, agent StB ve Vídni, zakládající člen Agrofertu

Dragutin Pelikán - agent StB, krycí jméno Drastík, číslo svazku 13228, otec ministra Roberta Pelikána člena ANO

Ivan Souček - člen ANO, dosazen Babišem do firem MERO a ČEPRO, krycí jméno Suk, č. svazku 45086

Libor Široký - příslušník StB, hodnost kapitán, č. 217340, dozorčí rada Agrofertu, nějaký čas předseda

František Telička - spolupracovník StB, krycí jméno Terno, č. svazku 19733 a 125106, otec europoslance Teličky za ANO

Vladimír Zoul - člen ANO, Babišem dosazen do státní tiskárny cenin, v záznamech VKR veden pod číslem 147110… 

A další podle Týdeníku Echo (2015) >>: Bohumil Studýnka, Jan Heřmanský, Pavel Elias, Petr Jetmar, Zdeněk Říčař, Pavol Dobiaš, Stanislav Rudý, Jozef Waller, Mikuláš Rakovský, Edgar Haug, Vladimír Bartoš 


 Zvláštní vyšetřování: Babišova úderka. Záběrům z „výslechu“ na finančním úřadu neuvěříte >>


 Čapí hnízdo bylo "vyjmuto" z eurodotací. Co to přesně znamená a kdo to zaplatí? >>


Selský rozum – film o zemědělském podnikání Andreje Babiše >>


Zdroje jsem měl, ale zrovna včera mi zmizely, říká autor dezinformací >>


Kněz Orko Vácha: Kde se vzalo tolik hlasů pro Miloše Zemana? Zdá se mi, že je to především má vina >>


Koho volili vaši sousedi? Prohlédněte si nejpodrobnější mapu výsledků druhého kola prezidentské volby >>


Dárci Zemanovy kampaně dluží stamiliony >>


Podivné vztahy u sponzorů Miloše Zemana: miliardář a právníci u ruského konzulátu >>


Orloj Zemanových panošů >>


Petice - studentská výzva – Chvilka pro Andreje >>


Zeman o Babišovi, 2011 >>


Musíme debatu o euru držet na věcné úrovni a zbavit ji ideologie >>