OČI Z TEMNOTY

Populární americký autor thrillerů a hororů s občasnými prvky sci-fi Dean Koontz (nar.1945) píše v knize The Eyes of Darkness z roku 1981 mimo jiné o úniku uměle vyrobeného viru z vojenské laboratoře v čínském městě Wuhan. Virus nese v knize název Wuhan 400. Svět je malý a o náhody není nouze.

Pro třetí vydání knihy z roku 1989 [3] [4] byla biologická zbraň románu přejmenována z Gorki-400 na Wuhan-400 (pravděpodobně kvůli konci studené války), což vyvolalo na počátku roku 2020 spekulace, že Koontz měl nějak předpovědět Coronavirusovou chorobu 2019.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Eyes_of_Darkness

 

Literatura k tématu:

 1. Michael Pillsbury – STOLETÝ MARATON - tajná čínská strategie, jak vystřídat Ameriku v roli globální supervelmoci a nastolit čínský světový řád

Plán je oficiálně načasován na rok 2050, nijak ale nepřekvapuje, že už dávno běží... Od 11. září 2001 naostro, ruská předehra od roku 1985 (viz níže).

2.   George Friedman - PŘÍŠTÍCH STO LET  americký strategický analytik předvídá budoucí vývoj světa na základě demografických a geografických faktů.

Za klíčové země považuje (v roce 2009) Turecko a Polsko. Je zvláštní, že Rusko a Čínu téměř nezmiňuje... I to je svého druhu informace. Cílem knihy jistě nebylo prozradit víc než je nutné.

3.   Přítomnost.cz - VÁLKA NEBUDE PANÍ MULLEROVÁ... K 11 typům probíhajících válek (od krvavé po informační) přibyla dvanáctá: biologická...

4.   Přítomnost.cz - KONEC ILUZÍ A NOVÁ EPOCHA případně v PDF zde. Vývoj v Evropě od Andropovovy „řízené destrukce socialistického bloku“ po „skutečné výzvy“ 21. století.

5.  Vladimír Bukovskij požadoval uspořádání MOSKEVSKÉHO PROCESU  (obdobou Norimberského procesu pro mezinárodní odsouzení komunismu).

6.   SUN-C´- Umění války – staré 2 500 let. Představuje asijskou lstivost. Zmiňuje ho i BIS a je součástí Gerasimovovy doktríny hybridní války.

Jedna z prvních rad generála Sun-C´ císaři byla, aby zabil svoje dvě nejoblíbenější konkubíny, protože jej zesměšňovaly. Zabíjení vlastních lidí vždy budí respekt... Tomu komunisté rozumí…

7.   Západ už hodně dlouho podceňuje Rusko i Čínu. Úplatky na nejvyšších místech, vydírání, strach, rozsáhlé páté kolony. Teprve Trump pojmenoval Čínské nebezpečí. Jeho nečitelnost je (jak doufám) součástí hry. Dobré časy máme zřejmě za sebou a součástí války je lest, ne jen v Asii. Co dnes Trump dělá? opevňuje Ameriku, stahuje strategické výroby a suroviny a nabádá své spojence EVROPANY, aby zbrojili, budovali tajné služby, chránili se před kyberútoky a aby nebyli závislí na ruském plynu. Něco je špatně? Může se někomu nelíbit Trumpův účes, ale ten příštích pět let nebude to nejdůležitější.

 Je to tisíckrát opakovaný scénář, od starověku do dneška: barbaři přijdou a rozvrátí vyspělou civilizaci. Vyspělá civilizace se brání technikou, což je dnes umělá např. inteligence. Malý virus, pomalu mutující a zabíjející jen staré a nemocné – to je ale geniální zbraň, která vyřadí i letadlové lodě a nejde mu vyhlásit válka! 

Barbarství je pro barbary výhodou. Pár milionů mrtvých je nermoutí. Komunismus zabil sto milionů lidí, převážně v Asii. Číňané jsou schopní zabíjet své občany a rozprodávat jejich orgány na transplantace!!! Nebo vystavovat vypreparovaná těla jako pouťové atrakce! Ruská válečná metoda dvojího sledu je také známá (za prvním sledem Rudé armády šlo vojsko NKVD a střílelo ustupující a dezertéry).

Čingischánovo vojsko kdysi při obléhání nějakého vzdáleného města snědlo 10% svých vlastních vojáků... S logistikou Mongolové neměli problém. To je asijský pohled na člověka jako individuum... Bohužel, pokud při nedostatku (nebo přebytku) informací dedukujeme scénáře A, B, C, ukazuje se, že platí ty nejčernější! Polovina Poláků věří, že stovku jejich představitelů včetně armádní elity zabili Rusové záměrně. Prezidenta Lecha Kaczynského pohřbili v Krakovském Wawelu v královské hrobce.   

Je na místě se ptát, co znamenají proroctví bulharské vědmy Baby Vangy, která prý předpověděla havárii v Černobylu, zničení New Yorských dvojčat, rozpad SSSR, třetí světovou válku a čínskou světovou hegemonii. Někteří lidé milují záhady a „určený řád věcí“, jiní toho dokáží využívat.

 Konec západní civilizace je věštěn už 200 let, stále marně. Některé kultury by se rády Západu zbavily, tak jednoduché to ale nebude. Silou svět nejde natrvalo ovládnout, to už zjistili mnozí, od Alexandra po Hitlera, Stalina a Maa. To se budeme všichni učit čínské písmo? A budeme se bát kamer na ulicích?

Islámský terorista je systémově něco jako virus, malý a efektivní. Obranou je „imunitní systém. Ten ochrání celek, ne nutně každého jednotlivce. Rusko začíná být pro civilizaci škůdcem, „cizopasníkem“, je ale příliš veliké, žádný organismus tak velkého cizopasníka neuživí.

Čína je protipól demokracie. Svět sám pro sebe, kterému nerozumíme, ale oni mají všude své čínské čtvrti. Je zarážející, že teprve Trump tuhle hru pojmenoval. Obama to za 8 let nedokázal.

 Globální politika je „hra s krupiérem“ a  ze současné nabídky „americký model“ nemá alternativu. Američané jsou potomci přistěhovalců ze všech zemí světa "tavící kotlík" opravdu funguje (s výjimkou pro Mexičany). Zdánlivě drobný význam to má pro tajné služby. NSA je schopna odposlouchávat snad všechny jazyky  světa a rozumět i jemným nuancím (pozor, odposlouchávání není invaze!)  Angličtinu používá většina technicky vyspělého světa a taky 55 zemí Commonwealthu.  95% veškeré komunikace EU probíhá v angličtině.

Ale co bude dál? Všichni dobyvatelé znovu a znovu řešili stejné problémy růstu, rozvoje a úpadku. Moderní civilizace ale není SUBJEKT, je to PROSTŘEDÍ, kde procesy zrození, rozvoje a zániku probíhají současně na mnoha místech. Mezi státem a civilizací je stejný rozdíl jako mezi „organismem“ a „ekologickou nikou“. UVNITŘ států je právo vymahatelné, VNĚ pouze v rámci demokratické civilizace. Mezinárodní právo platí jen po dobu, kdy to zúčastněným vyhovuje. Ve Vietnamu se přímo střetli američtí letci s ruskými rakeťáky, USA to zasklily, protože by musely vyhlásit válku atomové velmoci. Podobně kauza Skripal byl útok chemickou zbraní na území cizího státu, bez odezvy. Atomová velmoc si může být téměř jista, že nebude napadena, že se ostatní budou tvářit jakoby nic. A je tu jeden draze zaplacený evropský poznatek: nepoužít násilí je silná zbraň... Snad.

 Moderní technologie zrušily meze růstu a ze světového pořádku udělaly bramboračku. Kdo chce zvítězit, musí máknout a z polévky udělat něco smysluplného. Demokratické uspořádání je fraktální, tedy od lokálu přes státy, kontinenty až po globál, s principem subsidiarity. Respektuje dva přírodní principy:

1.       Řešení problému na nejnižší úrovni, na níž je řešitelný

2.       Možnost růstu (změny, zániku) v kterémkoliv bodě hierarchie

 Ne STROM ale SÍŤ (stát totiž není firma.)  

 


Další knihy:

PRŮMYSL LŽI (Alexandr Alvarová)

KLAM ŠPIONI A LŽI a neb jak Rusko obelhává západ (Edward Lucas)

RUSKÁ STRATEGIE A EVROPSKÁ UPRCHLICKÁ KRIZE (J.R. Nyquist, A. M.)

MITROCHINŮV ARCHIV (Christopher Andrew, Vasilij Mitrochin)

 PUTINOVI AGENTI (Ondřej Kundra)